Register Now

Login

Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Soru Ekle

You must login to ask question.

Login

Register Now

Hesap oluşturarak soru sorabilir ve sorduğun soruları takip edebilirsin, hesap oluşturmak için birkaç saniyeyi ayırmalısın.

Bismillahirrahmanirrahim

Bismillahirrahmanirrahim

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطاَنِ الرَّجِيمِ   ✪   بِسْــــــمِ ﷲِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم 
لْحَمْدُ لِلَّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ   ✪   وَالْعَاقِـبَـةُ لِلْمُـتَّـق۪ينَ   ✪   وَلَا عُدْوَانَ إِلَّا عَلَي الظَّالِم۪ينَ   ✪   وَالصَّلٰاةُ وَالسَّلٰامُ عَلٰى رَسُولِـنَا مُحَمَّدٍ وَأٰلِه۪ وَصَحْبِه۪ٓ أَجْمَع۪ينَ

Bizleri yoktan yaratarak varlık alemine çıkaran,sahip olduğumuzu bunca maddi ve manevi nimetleri önümüze seren bizleri kendisine kul ve habibine ümmet eyleyen yüce zat olan zu’l-celali ve’l-ikram’a nihayetsiz hamdlerimizi arz ederiz.

Alemlere rahmet Peygamberin buyurduğu ”Sözlerin en hayırlısı Allah’ın sözü,Allah’ın kitabıdır.Yolların en hayırlısı ise Muhammed Mustafa (sas) yoludur.” Ve ”Size iki şey bırakıyorum. Bunlara tutunursanız asla delalete düşmezsiniz: Allah’ın kitabı ve Sünnetim.” Hadisi şeriflerinin muktezasınca; bizlere yüklenen iki vazife, Allahu Teala’nın kitabını ve Peygamber Efendimizin sünnetini en doğru şekilde öğrenmektir.

Bu vazife, İslam dininin ilelebet ilerlemesi için Müslümanlara tevdi edilmiş olan önemli bir mesele olup asla ihmal edilmemesi gereken türdendir.Aynı şekilde, asr-ı saadet zamanından yaşadığımız bu asra kadar çok değerli İslam uleması tarafından kuşaktan kuşağa aktarılan bu ilimler bizlere aktarıldıktan sonra bize düşen vazife bu ilimleri öğrenmek, iyice kavramak ve selefimizin yaptığı gibi bizden sonraki nesillere bu ilimleri aktarabilmektir. Ancak bu şekilde İslam kalesini muhafaza eder ve düşmanlarımızı bertaraf edebiliriz.

İşte biz aciz kardeşleriniz de bu gaye ile yola çıkarak ehl-i islam’a bir nebze olsun hizmet edebilmek niyetiyle bu siteyi istifadenize sunar, yüce Rabbimizden bu site sebebiyle bize ve geçmişimize fayda vermesini ve kusurlarımızı örtmesini kendisinden niyaz ederiz. Çünkü O, kullara fayda verip günahları örten, Rahim ve Settar olandır.

Tüm hata,kusur ve yanlışlar bize,doğrular ise Allah ve Rasulu’ne aittir.
Çalışma ve gayret bizden,faydasını bol kılıp hidayet vermesi Allah’tandır.
Selam ve dua ile…

Hakkında admin

Leave a reply